Desať dôvodov pre rolety:

1. Ochrana pred zvedavými pohľadmi
2. Najlepšia ochrana proti poveternostným vplyvom
    (víchrica , sneh , dážď , UV žiarenie ostane pred vašimi     oknami)
3. Protihluková izolácia až o 16dB
4. Úspora energie na vykurovanie a aj na klimatizáciu
5. Bezpečnosť
    (stiahnuté rolety vytvárajú ďalšiu prekážku pre     zlodejov)
6. Bezpečnosť druhý krát
    (časový spínač umožní nastaviť sťahovanie a     vyťahovanie podľa vopred určeného intervalu)
7. Diaľkové ovládanie
8. Ochrana proti hmyzu
    (sieť proti hmyzu integrovaná v rolete)
9. Skupinové ovládanie
10. Atraktívny dizajn

Exteriérová roleta


Skladá sa z lamiel, hornej schránky s navíjacím hriadeľom a z bočných vodiacich líšt. Telo schránky, koľajnice a posledná lišta lamiel sú vyrobené s extrudovaného hliníkového profilu. Vodiace lišty sú osadené kefkou, ktorá zabraňuje búchaniu lamiel.

Lamely môžu byť:
 • Plastové (používajú sa s ohľadom na nižšiu cenu)
 • Hliníkové valcované lamely s polyuretánovou penou
 • Extrudované hliníkové lamely (bezpečnostný atest)


 • Hliníkové lamely sú z dvojvrstvového hliníka a sú vyplnené polyuretánovou penou na spevnenie a izoláciu. Hliníkové časti sú povrchovo upravené práškovou farbou, štandardné odtiene sú biela a hnedá. Ďalšie odtiene sa robia nástrekom podľa RAL-ovníka alebo renolitovou fóliou drevo dekor. Do roliet je možné integrovať sieťku proti hmyzu. Jej výhodou je ľahká manipulácia, nezaberá žiadne miesto, nezávislosť od samostatného ovládania rolety.

  Ovládanie roliet môže byť klasické na popruh alebo pri nedostatku miesta ma guľatú šnúru. Ovládanie je vedené cez rám okna pružinovým navijakom. Pri väčších plochách sa dodáva kľukový navijak. Ovládanie ďalej môže býť na elektrický pohon vypínačom alebo diaľkovým ovládačom. Pri diaľkovom ovládaní je možnosť skupinového ovládania roliet. Pri elektrickom ovládaní je potrebná príprava elekroinštalácie.


  Predokenné rolety


  Predokenné rolety sú určené na dodatočnú montáž na rám okna alebo na špaletu. Ich výhodou je, že sa dajú osadiť na všetky typy okien bez stavebných úprav.


  Podomietkové rolety


  Podomietkové rolety sú určené na novostavby alebo pri rekonštrukcii. Hlavné výhody sú: zaomietaná schránka rolety, pri správnej stavebnej príprave neznižuje svetlý otvor okna. V prípade vypustenia boxu rolety do jednej strany je ovládanie vedené cez stenu a je použitý zápustný naviják.
  Elektrické ovládanie roliet


  Somfy RTS najlepšia rádiová technológia diaľkového ovládania poskytuje voľnosť, nezávislosť a vyšší komfort v porovnaní so sbernicovým systémom. Ľahká a nekomplikovaná inštalácia, ľahké zmeny a rozšírenie. Bezpečnosť proti zneužitiu.